Příběh Kelta

Povídání na 10 výrazů, které souvisí s probraným učivem o Keltech:

4. st. př. n. l, Bójové, Bojohemum, oppidum, Hostýn, kovář, železo, druid,duhovky, skleněné perly

O Fioně a Olafovi - Venda + Niky

400 let př. n. l žili Bojové v oppisum na Hostýně. Mezi nimi žili Olaf, Fiona a Artuš. Všichni byli kováři. Byli docela bohatí, protože kovali ze železa duhovky. Ale Artuš chtěl být druid. Učil se velmi rychle. Stal se nejchytřejším druidem v celém Bojohému. Olaf A fiona přišli jednoho dne o práci tak se šli poradit s druidem. Ten jim poradil, aby začali vyrábět skleněné perly. Olaf s Fionou zbohatli a půlku dali Artušovi že jim poradil. Byli šťastní.

Příběh Kelta - Matěj a Taděáš

4. st. př. n. l přišli do Bohémie Bojové. Mezi nima jsem byl i já Artuš. Žili jsme v Hostýně. Měli jsme tam oppidum, aby nám neukradli duhovky a skleněné perly. V naší družině bylo několik kovářů, kteří nám kovali zbraně ze železa a proto jsme byli nejsilnější družina. A taky tam byl druid jménem Cedrik který byl hodně chytrý.

Příběh Keltů - Roza a Roza

Kdysi dávno, asi ve 4. st. př. n. l na naše území osídlili Bojové. V oppidu na Hostýně žil druid Olaf se svou ženou Fionou, ta se starala o syna Arthura. Olaf si přál, aby byl Arthur druid, ale on chtěl být kovář. Arthur se tajně chodil učit ke svému strýcovi který byl kovář, učil ho kovat železo a vyrábět duhovky. Když Arthur vyrostl, tak se naučil vyrábět i skleněné perly. Olaf a Fiona už umřeli, ale Arthur a ostatní vyhnali Germány a osídlili jejich Bojohemum.

Příběh Kelta - Linda a Kuba

Jednoho dne se národ Bójú připravoval na boj. Kovář vyráběl meže a sekery ze železa, které jim právě prodali obchodníci za mince, které nazývali duhovky. Skleněné perly vyrávběli také jenom Kelti. Artuš se šel podívat před oppidum jestli jsou stráže na svém místě. Druidka Drusila předpověděla, že jsou na místě, kde v budoucnu bude stát nedaleko město Hostýn. Toto místo pojmenovali Bojohemum, protože se podobně jmenovali. Žili před 4. st. př. n. l.

ŠKOLA

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

KONZULTACE

Po domluvě přes e-mail

KONTAKT

© 2018 created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now